iPhone Cihazların Şarj Sorunlarının Olası 4 Çözümü!
Sitemin tek geliri olan reklamları görüntülemek için AdBlock eklentilerinizi kapatırsanız sevinirim 🙂

Düzgün şarj olmayan bir iPhone her zaman can sıkıcıdır. Cihazınızın şarj olmama nedenleri arasında bir çok etken olabilir. Şarj olmayan iPhone’u garantiye yollamadan önce, mutlaka kontrol etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz. Çünkü bu yöntemler çoğu kullanıcının her zaman yaşadığı içeriklerdir.

Şarj Girişini Temizleyin

Şarj girişine zarar vermek aslında oldukça zor ancak bazen telefonu cebimizde taşıyarak, şarj girişinin tozlar içerisinde kalmış olabileceğini fark etmiyoruz.

Şarj girişini nasıl temizlemeliyim diye soranları duyar gibi oluyorum. Bunun için internette 5 dolar karşılığında bir ürün satılıyor. Aslında sizin yapmanız gereken gündelik hayatınızda kullandığınız kürdanlar. Evet, kürdanlar hem iletken değil hem de istediğimiz boyuta sahipler. Yapmanız gereken, şarj girişine kürdanı hafifçe sokmak ve içerisindeki tozu kenara sıkıştırarak dışarı çekmek olacaktır. Başardınız! Ancak sonuç olumsuzsa diğer seçeneklere bakalım.

Şarj Aletini Kontrol Edin

Sanırım birçoğunuz gıcırdayan şarj aletine sahip değilsiniz. Şarj aletinizin bozuk olduğundan şüpheleniyorsanız öncelikle orijinal şarj aleti kullanmanızı öneririz. Sonraki adım ise cihazınıza bir üst modelin şarj aletini kullanmak olacak. Sorunu tespit edebildiniz mi ? Eğer üst modelin şarj aleti normal şekilde işlevini yerine getirebiliyorsa bariz şekilde şarj aletiniz bozulmuş demektir.

Kablonuzu İnceleyin

Bir çok iPhone kullanıcısının aklına getirmediği noktaya değiniyorum. Sanırım şarj kablosu pek ön olanda tutulmuyor. Bir çok şarj vakasının çözümü ise kablodan kaynaklanmaktadır. Yüzlerce kullanımdan sonra en iyi kablolar bile yavaşça aşınmaya başlar. iPhone cihazlarda yaşanan en büyük problem ise kablonun ucundaki kısmın sürekli olarak ayrılması. Eğer böyle bir ayrılma gözlemliyorsanız mutlaka yeni bir orijinal kablo edinmeniz gerekiyor.

Donanımsal Hata

Her şey sizden kaynaklanacak diye bir durum söz konusu değil tabii ki de. Cihazın içerisinde oluşmuş farklı bir hasar şarj konusunda oldukça basit sıkıntılar yaratabilir. Bunun için cihazınızı mutlaka bir Apple servisine götürmeniz doğru bir tercih olacaktır.

Umarım, iPhone cihazında şarj problemini bu yöntemler ile servise gerek kalmadan çözebilirsiniz.

Peki siz hangi yöntemi kullanarak şarj problemini çözüme kavuşturdunuz?

4/5 - (4 votes)