WordPress'te Reklam Engelleyicileri Tespit Etmek

WordPress web sitenizden para kazanmak istiyorsunuz, ancak tahmin edin ne oldu? Ziyaretçileriniz artık daha fazla para kazandırmaya hevesli değiller. Bu durum sadece sizde değil dünya genelinde mevcut. Gelin önce hep birlikte dünyada yapılan açıklamalara bir göz atalım.

Wall Street Journal, ABD’deki çevrimiçi kullanıcıların % 26’sının bilgisayarlarında reklam engelleme yazılımına sahip olduğunu bildirdi. PageFair, dünyanın dört bir yanındaki akıllı cihazlarında reklam engelleme teknolojisi kullanan yaklaşık 309 milyon kişi tespit etti.

2015 yılında, çevrimiçi reklam verenlerin tüketicilerin reklam engelleme çabaları nedeniyle kabaca 22 milyar dolar gelir kaybettikleri bildirildi. Tabi burada insanları suçlamayalım ve birde Google’ın yaptıklarına bakalım. Artık, 2017’de Chrome, tarayıcılarına reklam engelleme özelliği ekleyeceklerini duyurdu.

Reklam engelleme programı indiren kullanıcılar ise, fazla para kazanma tutkusuna kapılmış insanların yaptıkları reklam kargaşasından dolayı bu yöntemi tercih ediyor.

WordPress’te Reklam Engelleyiciler İle Nasıl Para Kazanılır ?

Düşünülmesi gereken bir seçenek, para kazanma ve reklamcılık çabalarınızı reklam engelleyicileri tarafından fark edilemeyecek olanlarla çeşitlendirmektir

Sponsorlu Makale

Bu makaleler, sitenizdeki içeriğin geri kalanı gibi görünür ve amaç, reklamınızı kendi ürününüz veya hizmetinizmiş gibi göstermek.

Kapı İçeriği

Bu işi yapmak için, beyaz kağıtlar ve e-kitaplar gibi gerçekten yüksek değerli, uzun biçimli içerik oluşturmanız gerekir. Ardından, okuyucular sitenizde yazılanların tadını aldıktan sonra diğerlerine erişmek istiyorlarsa bir ödeme veya abonelik isteyebilirsiniz.

Site Dışı Reklamlar

WordPress siteniz, işletmeniz için reklam yerleştirebileceğiniz tek yer değildir. Bültenler, sosyal medya ve video oynatıcılar dikkate alınması gereken iyi seçeneklerdir. Tamamıyla blok geçirmez değiller, ancak bu şekilde daha çok kazanabilirsiniz.

Şimdi ise aşağıdaki birkaç eklentiye göz atalım.

Reklam Engelleyicileri Tespit Eden Eklentiler

Ad Blocking Advisor

WordPress'te Reklam Engelleyicileri Tespit Etmek 1

Bu eklenti sayesinde kullanıcılarınızı rahatsız etmeden işlemlerini gerçekleştirmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu eklentide ziyaretçilere tepeden bir mesaj gösterilir. Mesaj içeriğinde siteyi adblock eklentilerinde güvenilir site olarak işaretlendiği yazmaktadır. Dolayısıyla bu mesajdan kimse rahat olmaz ve sizde para kazanmaya devam edebilirisiniz.

Ads Pro

WordPress'te Reklam Engelleyicileri Tespit Etmek 2

Bu, WordPress’te kullanabileceğiniz hepsi birarada bir reklam yöneticisi eklentisidir. Kullanıcıların sitelerinde reklam alanı oluşturmasına ve satmasına yardımcı olmanın yanı sıra, eklenti% 100 AdBlocker’a uyumlu olacağına söz verir, bu nedenle reklamcılıkla ilgili tüm gereksinimlerinizi karşılamak için iki eklentiye ihtiyacınız olmayacaktır.

Ultimate Ads Manager

WordPress'te Reklam Engelleyicileri Tespit Etmek 3

İşte reklam engelleyicilerinin çözümü olmayı hedefleyen başka bir WordPress eklentisi.  Ultimate Ads Manager ile, yerinde reklam deneyimini oluşturabilir, görüntüleyebilir ve tam kontrol altına alabilirsiniz. Bu da “AdBlocker’ı kandırmaya” vaat ediyor.

Web sitenizde yaptığınız işin boş olduğunu keşfetmekten daha fazla rahatsız eden hiçbir şey yok. Bu, daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olması amacıyla yapıldığında, daha acı verici bir haber. Bu AdBlocker anti-eklentileri ihtiyacınız olan şey olabilir.

Peki siz hangi eklentiyi kullanıyorsunuz? Kazancınızda artış oldu mu?

Kaynak: 
https://premium.wpmudev.org/blog/get-around-ad-blockers/

5/5 - (1 vote)