Ana Sayfa / Ben Kimim?

Ben Kimim?

Merhabalar. Ben Oğulcan Özügenç. 16 Haziran 1992, İstanbul doğumluyum. Bahçeşehir Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği (Haziran 2016) mezunuyum. 1 sene boyunca Bilgi İşlem Destek Uzmanı olarak çalıştım. İş tecrübemden önce de ZyXEL Türkiye’de Stajyer Mühendis olarak yer aldım. 6 yaşımdan beri teknoloji ve elektronik cihazlar ile ilgilenmekteyim. Bu ilgim sebebiyle de mühendislik bölümünü seçtim. Kağıt üzerinde iş tecrübem kısa görünse de yıllarca babam ile beraber kendi giyim mağazalarımızda ses, görüntü, ışık, bilgisayar ve güvenlik sistemleri kurulumları gerçekleştirdik.

Mühendisliğimin yanı sıra kendime ait sitelerde Editörlük yapmaktayım. Sitelerimin kurulumlarını da sıfırdan kendim gerçekleştirdiğim için kendimi hem Blogger hem de Webmaster olarak görmekteyim. Sitelerim yurtdışından kiraladığım sunucularda bulunmaktadır. HTML ve CSS dillerine olan hakimiyetim sebebiyle WordPress ve OpenCart altyapılarında ciddi değişiklikler yapabilmekteyim. Çoğunlukla hazır altyapılar kullanmama rağmen özgün siteler üretebilmekteyim. C dilini de mühendislikte kullanmaktayım. CV dosyamda görebileceğiniz gibi okulda da bazı elektronik projeleri gerçekleştirdim. Kendime yazılım algoritmaları konusunda güveniyorum. Bu yeteneğim sayesinde de yeni yazılım dillerini çok hızlı kavrayabiliyorum.

Çalışmadığım sürelerde durmadan kendimi geliştirmeyi hedefledim. Bu sebeple Bilge Adam’dan İşkur destekli toplamda 100 gün süren bir Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimi aldım. Bu eğitimde her büyüklükte şirkette kullanılan sistemleri kurmayı ve yönetmeyi öğrendik. Ağırlıkla Microsoft tabanlı olan bu eğitimde Microsoft dışındaki çözümlere de oldukça fazla değindik. Tecrübeli eğitmenlerimiz sayesinde bu 800 saat süren eğitim oldukça verimli geçti. Şu an kendimi küçük, orta ve büyük şirketlerdeki tüm sistemleri kurabilecek ve yönetebilecek durumda görüyorum.

Gündelik hayatımda da teknolojiyle iç içeyim ve birçok çeşit cihazı hali hazırda kendi odamda bulundurmaktayım. Sıklıkla yeni teknolojiler, yeni programlar ve yeni sistemler denemekteyim. Bunlarla ilgili de kendi kişisel blogumda içerikler üretip paylaşmaktayım. Kişisel blog açma sebebim tecrübe ettiğim ve faydasını gördüğüm bilgileri paylaşarak okuyucularıma faydalı olmaktır. Bitmeyen merakım ve araştırmalarımla kendimi sürekli geliştirmekteyim.

(v: 0.01)

Benimle ilgili daha çok bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. İletişim bilgilerim için de İletişim kısmına bakabilirsiniz.

CV

Kariyer.net

Konularım

• Xiaomi Redmi Note 3 MTK İle Yaşadıklarım (Bootloader, TWRP, Root, Stock ROM, Google Play vs.) •

Satışlarım

DonanımhaberSahibinden – letgo