Tasarımcıların İşine Yarayacak Onlarca Kaynak

Açıkçası biz tasarım yapan kişiler bir işi yaparken sadece tek araç kullanmakla kalmıyoruz. Tasarımcılar deneyimlerine dayanarak bir sonraki projesini daha iyi yapmayı amaçlıyor. Bununla birlikte, biraz ilham almamız gerektiği gibi, tasarım sürecini kolaylaştıracak araçlar da vardır. Son karar mutlaka tarafımızdan alınacaktır, ancak bu araçlar karar vermede veya belirli bir yol seçmemize yardımcı olabilir.

Şimdi hep birlikte oluşturmuş olduğum araçların listesine hızlıca bir göz atalım. Umarım araçlar işinize yarayacaktır.

Gradient Oluşturma Aracı

Bu araçta 180 den fazla tasarım mevcut. Mutlaka kendinize uygun olan birisini bulabilirsiniz. CSS kodlarını tek tuşla kopyalabilirsiniz. Üstelik hiçbir zorluk olmadığı gibi diğer sayfalarda farklı renk kombinasyonlarını görebilirsiniz. Bu aracın en güzel tarafı içerisinde karmaşıklığa yol açacak reklamların bulunmaması diyebilirim.

Renk Kombinasyon Aracı

Acemi tasarımcıların genellikle beceremediği renk kombinasyon sorunlarını bu siteyi kullanarak ortadan kaldırabiliriz diye düşündük. Her ne kadar çok sayıda çeşit olmasa da mutlaka esinlenmeniz için bir adım atmış olacaksınız.

Pattern Örnek Aracı

Web siteniz için bir desene ihtiyacınız varsa, bu sizin aracınızdır. Bununla birlikte, bir kütüphaneden ihtiyaçlarınıza en uygun deseni seçebilir ve renkleri tasarımınıza uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. Seçildikten sonra, CSS kodunu kolayca kopyalayabilir ve web sitenizde kullanabilirsiniz.

Online Mock-up Oluşturma Aracı

11000’den fazla örnekten herhangi biriyle çevrimiçi çalışabileceğiniz bu web size ulaşır.

Çalışma şekli çok basittir. Beğendiğiniz mockup’u seçin ve resmi yükleyin ve ardından mockup’unuzu indirin. Buna ek olarak, bazı özel tasarımlar arıyorsanız, mockup’u kategorilere göre de bulabilirsiniz.

Markaların Renklerini Bulma Aracı

Siyah Arkaplan Serisi: BLACK

Material Tasarım

Uyumlu Renk Paletleri

Birçok Haber Sitesinde Kullanılan Slider: Swiper

Yaygın Kullanılan Bir Carousel: Owl Carousel 2

Paylaşım ve Takip Yazılımı: AddThis

jQuery Touch Punch

Bootstrap Grid Oluşturucusu

Görselden CSS Kodu Bulucu

Favicon Bulucu

Şimdi sıra sizde! Siz hangi aracı kullanıyorsunuz, bizimle paylaşmak ister misiniz?

5/5 - (3 votes)