Sitemin tek geliri olan reklamları görüntülemek için AdBlock eklentilerinizi kapatırsanız sevinirim 🙂

Merhabalar. Epic Games bütün internetinizi tüketiyor mu? Oyun indirirken başka bir şey yapamıyor musunuz? Evet, bana tam da öyle oldu. Google’da araştırdığımda NetLimiter ile sınırlandırma gibi çözümler vardı. Fakat daha güncel çözümler arasında zaten Epic Games Launcher üzerinde bu özelliğin bulunduğunu keşfettim. Bunu bilenler veya çoktan keşfetmiş olanlar olabilir fakat ben yine de ufak bir yazı hazırlamak istedim. Bu yazıyla Epic Games’te indirme hızını kolayca sınırlandırabileceksiniz. Gayet de güzel çalışmakta.

Bu arada ben indirme yaparken farklı sorunlarla karşılaştım ve bilgisayarı pfSense güvenlik duvarının arkasına alıp kısıtlamayı oradan yaptım. Bunun için Epic Games ip’lerinden içeriye doğru olan trafiğe “Traffic Shaper” yapılmalı. Bu farklı bir makalenin konusu tabi. Çok dağılmayalım.

Epic Games'te İndirme Hızını Sınırlandırma Talimat

  1. Epic Launcher’ı açın,
  2. Sol altta bulunan Ayarlar’a tıklayın,
  3. Biraz aşağıya inince İndirmeleri Kısıtla bölümünü göreceksiniz. Burası KB/sn cinsinden değer kabul ediyor. İnternetiniz 35 Mbit ise evde kalanlara da internet kalması açısından buraya 2500-2600 KB/sn yazmanız makuldür. Evde tekseniz 3000’de olabilir. Yaptığınız işlemlerde internet yavaşlığını aşırı hissederseniz düşürebilirsiniz.
4.9/5 - (7 votes)