Ana Sayfa / Haber / GTA V PC Sürümü 2014’te Geliyor!
GTA V PC Sürümü 2014’te Geliyor!

GTA V PC Sürümü 2014’te Geliyor!

Grand Theft Auto’nun PC için olan sürümü 2014’ün başlarında geliyor. Ayrıca GTA Online’da karakterlerin kaybolması sorunu için de bir çözüm geliyor.

GTA V raporlara göre 2014’te PC için geliyor

Öyle görünüyor ki bugün yaklaşık 600.000 bilgisayar kullanıcısı çok mutlu olacak. Bu 600.000 kişi GTA V’nin PC versiyonunun çıkması için bir imza kampanyası başlatmıştı. 10 Ekim tarihinde haber sitesi olan “Eurogamer” birden çok kaynaktan aldıkları bilgilere göre GTA V’nin çıkış tarihi 2014’ün ilk çeyreği gibi duruyor.

Öte yandan Rockstar henüz bu söylentileri onaylamış değil. 7 Ekim tarihinde Intel’in premium dizüstü bilgisayarlarının pazarlamasının başındaki Chris R. Silva, GTA V’nin konsollara özel olmasının pek uzun sürmeyeceğini söyledi. Konsollara özel olmasında Sony gibi konsol firmalarının parmağı olabilir. Sırf GTA V için konsol alınacağını tahmin etmek zor değil.

Yinede Rockstar firmasının tüm GTA oyunlarının da yaptığı gibi oyunları önce konsola çıkarttığını unutmayalım. PC versiyonu bir kaç ay sonra piyasaya sürülüyor. GTA: San Andreas PlayStation 2 ye Ekim 2004 tarihinde çıktı. Fakat PC sürümü Haziran 2005 tarihinde anca çıkabildi. Aynı durum GTA IV içinde var. GTA IV Nisan 2008 tarihinde konsollara çıktı. PC sürümü ise Aralık 2008 de çıktı. GTA IV bekleyenleri sevindirerek PC sürümünde çok sayıda geliştirme yapmıştı. Bu geliştirmeler arasında Online oyuncu sayısını 16 dan 32’ye çıkarmak vardı. Ayrıca Radyo İstasyonları’da kullanıcı tarafından ayarlanabilir hale gelmişti.

Kaynak: 
http://www.theguardian.com/technology/2013/oct/11/gta-v-pc-release-online-fix

Oğulcan Özügenç

Elektrik ve Elektronik Mühendisi 🎓 Sistem ve Network Uzmanı 💾 Webmaster & Blogger 🖋 Kurucu @wpustasi @networkustasi 🖥

BU YAZIMI OKUDUNUZ MU?

Büyük Ekran Sevenlere iPhone 6

Büyük Ekran Sevenlere iPhone 6

Android işletim sistemli 5 inç ve üstü ekranları kıskanıyorsanız beklediğiniz an iPhone 6 ile gerçek …