Ana Sayfa / Haber / Büyük Ekran Sevenlere iPhone 6
Büyük Ekran Sevenlere iPhone 6

Büyük Ekran Sevenlere iPhone 6

Android işletim sistemli 5 inç ve üstü ekranları kıskanıyorsanız beklediğiniz an iPhone 6 ile gerçek olabilir!

buyuk-ekran-sevenlere-iphone-6iPhone 4s sonrasında 3.5 inçten 4 inç ekrana terfi etmiş olan Apple’ın 5, 5S, 5C modellerinde tercih ettiği IPS tip Retina ekranı da yetersiz buluyor ve Android işletim sistemli 5 inç ve üstü ekranları kıskanıyorsanız beklediğiniz an iPhone 6 ile gerçek olabilir! Jefferies & Co. firmasındaki araştırmacı Peter Misek’in beklentisi iPhone 6 ile gelecek 4.8 inç ekran.

Misek dışında Wall Street Journal ve KGI Securities de aynı fikre katılıyor ve iPhone 6 ile ekran genişliğinin artacağına inanıyor. Elbette sadece dedikodu ve kesinliği yok ama giderek artan oranda beliren ipucundan anlaşılacağı üzere büyük ekranla ilgili deneme çalışmaları başlamış durumda.
İki sene önceki iPhone 5 ile gerçekleşen ciddi boyutlu tasarım değişiminden sonraki ilk büyük adım için 2014 yılının sonbaharı bekleniyor. Aynı zamanda yakın zamanda akıllı telefonların yarısından fazlası 4 inç üstü ekrana sahip olacak. Sonuç olarak Apple ister istemez bir kez daha koşullara ayak uydurmak zorunda kalacak ve Steve Jobs’un 3.5 inç sınırını görmezden gelecek.

Kaynak: 
http://sozcu.com.tr/2013/teknoloji/buyuk-ekran-sevenlere-iphone-6-386372/

Oğulcan Özügenç

Elektrik ve Elektronik Mühendisi 🎓 Sistem ve Network Uzmanı 💾 Webmaster & Blogger 🖋 Kurucu @wpustasi @networkustasi 🖥

BU YAZIMI OKUDUNUZ MU?

Dizüstü Bilgisayar (Notebook) Nasıl Doğru Kullanılır?

Dizüstü Bilgisayar (Notebook) Nasıl Doğru Kullanılır?

Modern yaşamı bilgisayarsız hayal etmek zor. Bilgisayar kullanıcılarının sayısı gün be gün, hatta saatler içerisinde …